NAJNOWSZE ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ ZAWSZE W ZAKŁADCE FOTO-BLOG

 

 

Jak zarezerwować termin ?

Jeśli zapoznaliście się już Państwo z naszą ofertą i jesteście zdecydowani skorzystać z naszych usług, lub macie jakieś pytania prosimy o kontakt telefoniczny lub przez e-mial.

 

Na jakim sprzęcie fotograficznym Państwo pracujecie ?

To bardzo istotne pytanie. Niestety prawdą jest, że prócz doświadczenia fotografa i jego umiejetności istotne znaczenie ma sprzęt jakim wykonuje się zdjęcia ślubne, i to zarówno aparat fotograficzny jak i używany zestaw obiektywów - zestaw a nie dwa czy nawet trzy obiektywy podstawowe. Wynika to z tego, że fotograf ślubny niemal zawsze boryka się z problemem braku wystarczającej ilości światła (zwłaszcza w czasie ceremonii kościelnych) i prawidłowe naświetlenie zdjęć oraz uzyskanie najlepszej jakości fotografii jest możliwe tylko przy użyciu najlepszego sprzętu. Dlatego korzystamy tylko z tzw. aparatów pełnoklatkowych tj. Nikon D4 oraz Nikon D800. To właśnie aparaty z tak zwaną "pełną klatką" są używane przez zawodowców i to one w znacznej mierze są gwarantem najwyższej jakości rejestrowanego obrazu (ostrości, plastyki obrazu, realności odzwierciedlenia kolorów, braku szumu cyfrowego na zdjęciach). Takie jednoznaczne stwierdzenie dotyczące aparatów znajdziecie Państwo niemal na wszystkich stronach internetowych traktujących o jakości matryc aparatów cyfrowych. Możecie sami to sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę google jakąś frazę związaną z np z: jakością matryc aparatów pełnoklatkowych. My podczas naszych fotoreportaży używamy dwóch ww. lustrzanek cyfrowych firmy Nikon będących liderami w jakości rejestrowanego obrazu w aparatach cyfrowych.  Do tego stosujemy bardzo szeroki zestaw tak zwanych "super jasnych" (a potocznie najwyższej jakości) obiektywów tzn. ultraszeroki 14-24mm f/2.8, standardowy zoom  24-70mm f/2.8, zoom reporterski 70-200mm f/2.8VR, macro 105mm f/2.8VR, oraz trzy najlepsze obiektywy portretowe tj. 85mm f/1.4 i 50mm f/1.4. 35mm f/1.4. Zestaw ten zapewnia pokrycie bardzo szerokiego zakresu ogniskowych (zbliżeń) tj. od 14mm (bardzo szeroki kąt) do 200mm (bardzo duże zbliżenie). Pozwala to uzyskiwać bardzo duże zbliżenia np. portrety, ryciny na obrączkach w dużych rozmiarach/powiekszeniach czy wręcz odwrotnie bardzo szerokie ujęcia w obiektach sakralnych ukazujące ich wielkość, wystrój, dostojeństwo i panujący tam zwykle niepowtarzalny nastrój "rysowany" tzw. światłem zastanym. Kto choć trochę interesuje się fotografią wie, że do tej pory nikt nie wymyślił lepszych aparatów niż pełnoklatkowe i obiektywów lepszej klasy niż wyżej wymienione. 

Zauważcie też Państwo, że podczas ceremonii pracują u nas dwa aparaty fotograficzne jednocześnie, fotograf wiodący oraz tzw. "second shooter". Tym sposobem żaden istotny fakt nie umknie naszej uwadze, a przygotowany materiał spełni Państwa wszystkie oczekiwania. W ten sposób zabezpieczamy się również przed ewentualną awarią sprzętu która zawsze może się zdarzyć. U nas na pewno nie usłyszycie, że zawiódł sprzęt. Dlatego wybierając fotografa zapytajcie o sprzęt na jakim on pracuje tzn. aparaty i zestaw obiektywów. Najwyższa jakość to obiektywy o parametrach od f/1.4 do f/2.8 zaś aparaty profesjonalne to aparaty pełnoklatkowe np. Nikon D700, NIkon D800, Nikon D4, Nikon D3, Canon 1Dx, Canon 5D Mark II czy Canon 5D Mark III. Najbardziej podstawowy zestaw fotografa ślubnego musi zawierać minimum 4-6 obiektywy tej klasy, o różnym zakresie ogniskowych (zbliżeń), najlepiej z zakresu od około 14-16mm do około 200mm - dla apratów pełnoklatkowych, dla aparatów amatorskich np. Nikon D300, Nikon D200, Canon 7D czy Canon 50D zakres ten powinien się zaczynać na 8-10mm. W dolnym zakresie ogniskowych te kilka mm jest to szalona różnica w kącie patrzenia obiektywu np. 60 a 115 stopni.

 

Czy Państwa oferta obejmuje tylko fotografie ślubną ?

Nie, wykonujemy także zdjęcia na chrztach, komuniach, imprezach firmowych i okolicznościowych, różnego rodzaju event'ach. Zajmujemy się też fotografią dzikiej przyrody, głównie dzikich zwierząt oraz wykonujemy zdjęcia krajobrazowe. To najtrudniejsza z dziedzin fotografii, ale udane kadry, poprzedzone godzinami przygotowań i oczekiwań w czatowniach dają największą satysfakcję. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszymi licznymi zdjęciami przyrodniczymi dostępnymi pod tym linkiem: Fotografia Przyrodnicza - Mariusz Pomaski Bez wątpienia pozwoli to Państwu dodatkowo ocenić nasze wieloletnie doświadczenia w fotografii oraz jakość techniczną zdjęć jakie wykonujemy. 

 

Po jakim czasie otrzymamy materiał zdjęciowy i ewentualną prezentację multimedialną ?

Proces przygotowania fotografii, albumu/fotoksiążki i prezentacji jest dużo bardziej czasochłonny niż samo wykonywanie zdjęć. Później następuje proces wykonania odbitek, wklejania ich do albumu lub wykonanie projektu graficznego fotoksiążki oraz przygotowanie Państwa prezentacji multimedialnej z Państwa zdjęć, z odpowiedniem podkładem muzycznym (jeśli obejmował to zakres usługi). Niemniej jednak wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom termin maksymalny jaki zakładamy to 3 tygodnie od zakończenia ostatnich zdjęć, jednakże prawie zawsze materiał zdjęciowy jest gotowy po upływie około dwóch tygodni. Tyle zajmuje profesjonalne przygotowanie materiału. Jeśli ktoś zobowiązuje się oddać Wam gotowy materiał po 3-5 dniach, możecie mieć uzasadnione wątpliwości co do jego jakości.

 

Sesje plenerowe - kiedy i gdzie są wykonywane ?

Wszystko zależy od Państwa oczekiwań. Z reguły sesje plenerowe są wykonywane w innym terminie niż sam reportaż ślubny. Realizacja sesji plenerowej w dniu ślubu jest bardzo kłopotliwa. Państwu Młodym towarzyszy tego dnia zdenerwowanie, presja czasu. Sesje plenerowe oczywiście są realizowane również w dniu ślubu, to zależy tylko od Państwa decyzji, uprzedzamy jednak, że sesje w dniu ślubu bardziej ograniczają możliwości i Państwa spontaniczność. Dlatego sugerujemy wykonanie takich zdjęć po ślubie. Miejsca na plenery wybieramy my, lub chętnie dostosowywujemy się do Państwa życzeń i oczekiwań.

 

Co finalnie otrzymuje od Państwa klient ?

Zgodnie  z  ustalonym zakresem prac.  Najpopularniejsze  propozycje  opisano w  rubryce OFERTA.

 

Czy zdjęcia są obrabiane komputerowo ?

Nasze zdjęcie wykonujemy w najlepszym jakościowo formacie RAW, który dopiero później jest konwertowany do formatu JPG. Jeśli zachodzi konieczność wówczas zdjęcie poddajemy podstawowej obróbce komputerowej. Klient otrzymuje zdjęcia bardzo starannie wyselekcjonowane i obrobione, lecz nie ingerujemy znacząco z zapisany przez aparat obraz, liczy się dla nas naturalność i realność.