Fotograf ślubny Ciechanów

Niby jak u nas, a jednak inaczej. Inna nieco kultura, inne zwyczaje, inne podejście i inne, luźniejsze ramy ceremonialne. Zapraszam tym razem na spotkanie z kulturą hiszpańską ...  To druga ceremonia zaślubin, którą miałem okazję fotografować w kraju pełnym słońca i ludzkiej, szczerej życzliwości i otwartości ...

Fotograf ślubny Ciechanów

Zdjęcia ślubne Ciechanów

To był szalony, niezwykle szalony, a w zasadzie intynsywnie przepracowany miesiąć. Chyba najbardziej intensywny w moim życiu. Bywały niemalże całe tygodnie kiedy spałem po 3-4 godziny na dobę. To wszystko wynik moich napiętych planów wyjazdowych oraz kulminacji pracy związanej z realizacją reportaży ślubnych i sesji plenerowych. Do tego oczywiście jeszcze obróbka fotografii i kompleksowe przygotowanie wszystkich wykonanych w czerwcu br. materiałów zdjęciowych.

Zaczeło się od fotografowania uroczystości Kingi i Radka pierwszego czerwca - łącznie z plenerem, który zaczeliśmy robić o godzinie 4:33 rano ;) - hmm trochę rano ale cel był najważniejszy. Tydzień później realizacja materiału Iwony i Michała, w kolejnym zaś tygodniu uroczystość Kasi i Krzysztofa i..... no właśnie ... i  zaczęło się na dobre ... Po weselu Kasi i Krzysztofa wróciłem do domu o godzinie 2:20 - no niby nic, standard, gdyby nie to, że miałem wówczas dla siebie zaledwie 25 minut. O 2:45 ruszaliśmy silną i liczna ekipą na wyprawę fotograficzną do Finlandii - na fotografowanie niedźwiedzi brunatnych - efekty tej pracy znajdziesz na http://pomaski.pl Czekało nas drobne 1800 km w jedną stronę - samochodem plus godzinna przeprawa promowa. Na miejscu od razu trzy nieprzespane noce (po około 14 godzin siedzenia w czatowni każda) i po ostatniej z tych nocy i szybkim śniadaniu powrót do domu. Dobrze, że było wielu zmienników za kierownicą. Dojechałem do domu około północy z piątku na sobotę, w sobotę rano o 8 wychodziłem już na samolot do Madrytu. Przylot na miejsce był około godz. 14:30, a od 17 już praca na ceremonii Cristiny i Fernando. Po tym szalonym tygodniu, poprzedzonym realizacją trzech fotoreportaży ślubnych i to tydzień po tygodniu życie uratowała mi możliwość prawie 4 godzin snu w samolocie. Teraz się miło już to wszystko wpomina, powiem nawet, że ze sporą dozą uśmiechu na twarzy.

No dobrze, a teraz czas na kilka słów z ceremonii, którą miałem sposobność fotografować w Madrycie.

Nie ukrywam, że ze sporym zaskoczeniem odebrałem wiadomość od Państwa Młodych z pytaniem czy nie podjął bym się realizacji ich reportażu ślubnego. Jak sie okazało ich pytanie to wynik wcześniej zrealizowanego przeze mnie fotoreportażu ślubnego w Madrycie - kilka lat wcześniej. Wcześniej wykonane zdjęcia ich znajomych przypadły Cristinie i Fernando do gustu i stąd pomysł abym ja zrealizował również ich materiał. Ja, dusza niespokojna po krótkim zastanowieniu się i uzgodnieniu szczegółów powiedziałem zrobię to.

Teraz o samej już ceremonii. Hmm można powiedzieć, że zasadniczo niby jak u nas w Polsce, ale jednak inaczej ;). Inna nieco kultura, inne zwyczaje, inne podejście i inne, luźniejsze znacznie moim zdaniem ramy.

Uroczystość zaślubin w Hiszpanii nieco różni się od tej u nas. Państwo Młodzi do kościoła przyjeżdżają osobno, najpierw on, potem ona. Świadkami na ceremonii są zawsze (co do zasady) rodzice Państwa Młodych, przyjęte jest, że są to ojciec Młodej i matka Młodego. Przysięgę małżeńską Państwo Młodzi odczytują samodzielnie w dodatku na samym ołtarzu.

Wprowadzenie do kościoła rekwizytu w postaci roweru (jak to miało miejsce w tym przypadku) w dodatku już w czasie kazania nikogo nie dziwi, formuła jest lżejsza, gromkie brawa a nawet śmiech zupełnie powszednie. Projektor wyświetlający kilka kadrów z okresu narzeczeństwa też wydawał się być rzeczą naturalną dla wszystkich uczestników ceremonii.

Plener ślubny trwa zazwyczaj zaledwie kilkanaście minut, jest to czas kiedy goście z kościoła udają się na salę weselną, tam się ponownie zbierają i oczekują na Nowożeńców. Sesja plenerowa jest wykonywana właśnie w czasie przejazdu gości na trasie kościół - restauracja.

I tu, na sali weselnej też pewna odmienność, najpierw przez wiele godzin trwa przy stołach sama degustacja wielu dań serwowanych w sumie niewielkich odstępach czasu, popijanych winem i wodą, nie ma jeszcze części tanecznej, ta rozpoczyna się dopiero po północy, tak jak i serwowanie nieco mocnejszych trunków.

Bez wątpienia to było ciekawe doświadczenie, może nie ostatnie w tym kraju pełnym słońca, otwartości, dużej ludzkiej życzliwości i pozytywnego nastawienia.

Tyle tytułem wstępu słownego, więcej opowiedzą Wam yamiesycyone poniej fotografie ślubne, zapraszam zatem do obejrzenia foto reportażu Cristiny i Fernando ...

 

Reportaż fotograficzny realizowany przez jednego fotografa podczas ceremonii ślubnej - Mariusz.

 

NAJNOWSZE ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ ZAWSZE W ZAKŁADCE FOTO-BLOG

 

Fotograf ślubny Ciechanów

Fotograf ślubny Ciechanów

Fotografia ślubna Ciechanów

Fotograf ślubny Ciechanów

Zdjęcia ślubne Ciechanów

Fotografia ślubna Ciechanów

Zdjęcia ślubne Ciechanów

Fotograf ślubny Ciechanów

Fotograf ślubny Ciechanów

Zdjęcia ślubne Ciechanów

Fotografia ślubna Ciechanów

Fotografia ślubna Ciechanów

Fotografia ślubna Ciechanów

Fotograf ślubny Ciechanów

Fotograf ślubny Ciechanów

 

fotograf ślubny Ciechanów, zdjęcia ślubne Ciechanów

fotograf ślubny Strzegocin fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Strzegocin,

fotograf ślubny Winnica fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Winnica,

fotograf ślubny Gzy fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Gzy,

fotograf ślubny Pokrzywnica fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Pokrzywnica,

fotograf ślubny Przewodowo fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Przewodowo,

fotograf ślubny Ojrzeń fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Ojrzeń,

fotograf ślubny Świercze Klukowo fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Świercze Klukowo,
fotograf ślubny Karniewo fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Karniewo,
fotograf ślubny Błędostowo fotografia ślubna, zdjęcia ślubne Błędostowo,
dobry polecany fotograf ślubny Ciechanów, Gzy
dobry i polecany fotograf ślubny 
fotograf na wesele ślub

 

 

 


Fotograf na ślub wesele Warszawa          Fotograf na ślub wesele Płock          Fotograf na ślub wesele Sochaczew