Dwóch fotografów na weselu? Ta decyzja to strzał w dziesiątkę!

 

Fotografie ze ślubu i wesela są niezwykle ważną pamiątką dla każdej pary młodej. To właśnie na nich uchwycone zostają chwile i emocje, do których będzie można wrócić jedynie podczas oglądania zdjęć.

 

Wybór odpowiedniego fotografa jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką musi podjąć każda para młoda. Dlaczego tak jest? Ponieważ to właśnie od jego doświadczenia i zdolności będzie zależało to, jak będą się prezentować fotografie i czy wszystkie najważniejsze momenty zostaną na nich uchwycone. Żadna panna młoda czy pan młody po ślubie nie chcieliby żałować, że zaufali komuś, kto w ich najważniejszym dniu nie dał z siebie 100 procent.

 

Można oczywiście stwierdzić, że zdjęcia to nie wszystko, jest przecież również film, jednak to właśnie do fotografii wraca się znacznie częściej. Czy w takiej sytuacji warto zainwestować w dwóch specjalistów, którzy nie przegapią żadnego ważnego momentu?

 

Dwóch fotografów to gwarancja sukcesu!

 

Skoro zdjęcia są tak ważne, może dobrze by było na ślub zatrudnić dwóch profesjonalnych fotografów? Rozważając taką opcję, warto zastanowić się nad wszystkimi “za” i “przeciw”. Od razu możemy podpowiedzieć, że tych pierwszych jest znacznie więcej.

 

Przede wszystkim, dwóch fotografów to znacznie więcej zdjęć, które zrobione zostaną pod różnym kątem z wykorzystaniem różnych obiektywów. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się zdjęciami portretowymi, jak i fotografiami całych sylwetek. Co więcej, każdy fotograf charakteryzuje się swoim stylem i estetyką, dzięki czemu materiały, które otrzymacie, będą niezwykle różnorodne. Dodatkowo, jeśli macie duże wesele, nie będziecie musieli martwić się tym, że jacyś goście nie zostaną uchwyceni na fotografiach.

 

Oczywiście istnieje jedno “ale”. Ważne jest, aby fotografowie dobrze się znali i umieli ze sobą współpracować. W przeciwnym wypadku może dojść do tego, że zamiast skupić się na parze młodej, bardziej skoncentrują się na konkurowaniu i przysłowiowym “wchodzeniu sobie w drogę”. Perfekcyjna komunikacja między fotografami to klucz do sukcesu i gwarancja tego, że zdjęcia będą spójne i niczego nie będzie brakowało.

 

Dwóch fotografów to również więcej możliwości, szczególnie jeśli panna młoda i pan młody mieszkają od siebie daleko i do zdjęć z przygotowań należałoby jeździć od jednego domu do drugiego. Przy dwóch fotografach nie będzie takiego problemu i dzięki temu wszystko pójdzie zgodnie z planem.

 

Skoro istnieje tyle plusów, gdzieś musi być ukryty haczyk! Mówimy o samych argumentach “za”, a przecież jakieś “przeciw” również musi istnieć. I tak właśnie jest. Za dwóch fotografów para młoda będzie musiała zapłacić większą cenę. Jednak jest to jedna jedyna kwestia, która może zniechęcać przyszłych małżonków. Bez dwóch zdań, pomimo kwestii finansowych, warto postawić na pamiątki na najwyższym poziomie. To również dobre rozwiązanie dla wszystkich par młodych, które postanowiły zrezygnować z filmu lub teledysku ślubnego. Dzięki temu będą miały pewność, że nic nie zostanie przeoczone i wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły, znajdą się w reportażu.

 

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Wesele z klasą